| GeOrGiAnA_7466 a întrebat:

Ce greutate trebuie sa am la 13 ani? Fundaaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Asta depinde si de inaltimea pe care o ai tu cam la 13 ani daca ai inaltimeza 1. 56 trebuie sa ai 45 46 de kg

sper ca te-am ajutat sarbatori fericite

| Ea12345 a răspuns:

Inaltimea este cea in functie de care se poate afla greutatea ideala. Oricum, in jur de 40 kilograme ar fi ok.
Ai grija de tine si sarbatori fericite!kiss

| Roberta00 a răspuns:

Draguta depinde de inaltime greutatea o afli scazand din cm(nu metrii) 10 ex:
daca ai 1, 67=>greutatea=67-10=57kg

| DanielutzaJD a răspuns:

Depinde de inaltime...iti dau un exemplu doar: daca ai 1, 63 ar trebui sa ai cam intre 53 si 57 de kg, adica sa ai cu 6-10 kg mai puitn decat ce este dupa virgula de la inaltime:*

| AnnaMariaaa a răspuns:

Depinde de inaltime ca asa se calculeaza greutatea dupa inaltime, trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea.

| minnieee a răspuns:

Depinde de inaltime.Eu stiu ca greutatea ideala se calculeaza inaltimea minus 10.De ex ai 1. 60 (60-10=50) deci 50 de kg.

| foreverANDaDAY a răspuns:

Depinde de inaltime de ex daca ai 1, 60 ar trebui sa ai intre 45-60 de kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

50 kghappy

| bubulinabia a răspuns:

Hey! pai greutatea potrivita se calculeaza in functie de inaltimea ta.
de exemplu daca ai 1. 60 si ai 45-50 de kg esti perfecthappy

| CursedBlackTiger a răspuns:

Depinde de inaltimea ta. Daca ai 1. 60 ideal ar fi sa ai 50 de kg.
Daca ai 1. 65 indeal ar fi sa ai intre 55 si 58 kg.tongue Sper ca am fost de ajutor.big grin

| GABRIELLA_1087 a răspuns:

Am citit in cateva reviste ca greutatea potrivita pentru varsta ta este 47-48 kg. sper sa te ajute rasp meu! happy