| NadyPorahy a întrebat:

Ce imi recomandati impotriva caderii parului? Eu am firul subtire si din cauza stresului imi cade. Produsele de la Gerovital sunt bune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Impotriva caderi parului nu prea ai ce face,asta e,daca nu folosesti sampoane,daca nu te vopsesti pe par,daca nu te speli des pe par,e de natura genetica,nu prea ai ce face,ai putea sa iei vitamine gen magneziu, vitamina a, calciu, fier, sanatate

| Violleta2022 a răspuns:

Asi recomanda sa tartezi cauza, nu efectul, ca sa rezolvi problema.
Mergi la un endocrinolog sa-ti faca niste teste, sa vada cum stai hormonal, ca acolo ar putea fi cauza care provoca caderea parului.
Sampoanele si tratamentele astea ajuta doar in anumite cazuri si imediat cum le-ai oprit, cade mai rau ca inainte. De aceea te sfatuiesc sa tratezi cauza si sa o inlaturi, ca pe viitor, sa nu mai apara problema asta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca parusan sau un sampon de cal.

| RobertMoon a răspuns:

Minoxidil 2% si parusan.

| Victoria18 a răspuns:

Poti sa te dai cu ce vrei tu, atata timp cat esti stresat/ă in continuare tot degeaba. Nu are nicio legatura caderea parului cu faptul ca ai firul subtire, ci stresul. Daca nu poti scapa de el complet, incearca sa te stresezi cat mai puţin.

| MelissaAdela a răspuns:

Da, sunt bune. Eu folosesc tot de la această marcă un șampon pentru regenerare și pot spune ca s-au vazut rezultatele chiar dupa prima spălare.
Mi-au crescut o gramadă de firicele de păr.
Recomand.