| LisaJulie a întrebat:

Ce îmi recomandati pentru bătături la degete? Alifii sau spray-uri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca sunt bataturi ca niste rani ia cicatridina spray, e cel mai bun de pe piata

| Cipi1212 a răspuns:

Unguent bătătură sau Cornex gel. Poți comanda pe net.

| shyde a răspuns:

Mie personal mi-a placut firma Scholl in materie de astfel de produse. Vezi ce au pentru asa ceva la farmacie.

Dar poate sunt pantofii. Cam toti pantofii de pe piata au o forma foarte proasta, care preseaza degetele mici, mai ales ultimele 2-3. Uite cum trebuie sa arate niste pantofi adevarati, de tip barefoot:

https://www.realfoot.cz/en/

Mai sunt si variante chinezesti mai ieftine, dar si mai proaste (talpa prea subtire). Hobibear imi place mie, gasesti pe google sa comanzi. Sunt extrem de placuti, nu te dor deloc degetele de la ei.

Eu mi-as lua ceva pe forma piciorului ca asa e si sanatos, inainte sa dau banii pe medicamente, fara sa elimin cauza. Incaltamintea de pe piata distruge picioarele, indoaie oase si da probleme de coloana.

https://www.chalktraining.com/blog/2017/7/7/how-shoes-feet