| Brockblack a întrebat:

Ce înalțime ar trebui să aiba un baiat la 19 Ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Yaesmin a răspuns:

Peste 1.70 depinde si ce înălțime au părinții tăi.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu exista o valoare optima "standard". Media e undeva pe la 1.76 dar orice inaltime intre 1.65 si 1.90 este perfect normala ca si cazurile mai rare care ies din acest interval.

| ALGator a răspuns:

Nu exista un standard.

| AndreiWeisz a răspuns:

Depinde de genetica, poti sa ai si 1, 65 si 2 metri si sa fie normal

| maradi3 a răspuns:

Depinde de zona in care locuieste! Pigmeii poa sa aiba in jur de 1, 50, restul, pana-n 2!

| Ralukafay a răspuns:

Depinde de fiecare baiat in parte.

Răspuns utilizator avertizat
| GHoST013 a răspuns:

Inaltimea nu este ceva standard, difera in functie de fiecare persoana. Nu exista o inaltime standar la X ani ai 1m, Y cm. Este o medie dar o inaltime exacta nu. Important este sa te simti bine in pielea ta.
Intre 1, 70 si 1, 90 esti ok spun eu.