| Lala20 a întrebat:

Ce ingrasa mai mult: un sandwich cu unt, sunca, cascaval sau o felie de pizza medie (clasica)? Funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sonny a răspuns:

Sandwich cu unt sunca cascaval. Pentru ca 2 din ele contin grasimi intr-un procent destul de mare, peste 35 % untu parca iar cascavalul minim 50 %.
Iar cu felia de pizza, depinde cum definesti tu clasic, fiindca clasina, poate fii in multe feluri.
Daca ne referim stric la clasica, ar trebui sa aiba doar sos de rosi pe ea si oregano, asta e clasica italiana, de acum 1000 de ani.
Dar clasica la noi, ar avea sunca, cascaval ( motarella ), ciuperci, masline. Depinde si de cantitanti. In fine...
Bafta! Sonny.

4 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Pizza are cam aceleasi ingrediente ca si un sandwich, doar ca are mai putina paine, insa e posibil sa contina mai mult cascaval sau sunca.
Ca numar de calorii cred ca ambele au in jur de 200.Acum depinde ce contine pizza, pentru ca daca are multe ingrediente, s-ar putea sa aiba mai multe.

| AlexiaClaudia a răspuns:

O felie de pizza medie

| urgentr a răspuns:

Pizza

| dianaprintesa a răspuns:

Eu cred ca sandwich-ul cu unt, sunca, cascaval ingrasa mai mult decat o felie de pizza medie.Insa, si pizza are multe kalorii