Stefan
| Stefan a întrebat:

Ce înseamna alimentatie vegetariana si ce înceamna alimentatie naturista_

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Alimentatia vegetariana exclude produsele de origine animala.
Alimentatia naturista admite alimentele de origine animala, cu conditia ca respectivele animale sa fie crescute in mod naturist, fara steroizi si chimicale in alimentatie.

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Conform altor autori alimentatia vegetariana este alcatuita din fructe si legume crude sau fierte, coapte.Alimentatia naturista se compune din vegetale nepreparate termic pentru a se pastra enzimele, considerate scanteia vietii.

| viki a răspuns:

Sa fi vegetarian inseamna sa nu mananci carne.cred...big grin

| utilizator.tpu_7269 a răspuns:

Exista o mica mare diferenta intre ele.
cea vegetariana tine doar de legume, pe cand ce naturista tine de alimente 99%naturale.deci poti manca carne de pui spre exemplu insa acel pui nu trebuie crescut cu furaje sau alte elemente care forteaza cresterea.
deci puiul ar trebui sa manance verdeata si porumb.