| georgy_7464 a întrebat:

Ce inseamna atunci cand nu poti trage aer in piept atat cat trebuie, transpira palmele si ai din cand in cand palpitatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca ar trebui sa te duci la medicul de familie pentru niste analize. Cel mai probabil nu e nimic grav, doar nsite modificari functionale, dar trebuie intai sa verifici. Apoi, cu niste Magne-B6 sau un preparat de Calciu cu magneziu, lucrurile vor reveni la normal. Dar nu te automedica inainte de a fi consultat de medic.

| nicky a răspuns:

Posibil sa ai lipsa de calciu, ar trebui sa mergi la medic pentru investigatii asa vei afla sigur ce ai.

| miriam a răspuns:

In mod normal este lipsa calciului, totusi ar fi bine sa consulti un doctor.

Shin
| Shin a răspuns:

Am avut si eu problema cu trasul aerului in piept cand eram mai mic. la doctor mi s-a spus ca aveam o deficienta de calciu... Dupa tratament a disparut.
Shin.

| Deea_4962 a răspuns:

Patesc si eu destul de des sa nu pot trage aer in piept, mai ales cand eram mai mica(am facut control si aveam inceput de raceala la plamani) dar nu mi-au transpirat palmele si nu am avut palpitatii.Acesta nu este un simplu subiect de discutat pe net, nu mai astepta si du-te la un medic! sa nu ai probleme cu inima.Succes^.^

| georgy_7464 explică:

Am facut hemoleucograma, calcemia, magnezemia si analizele au iesit bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi o depresie, probleme cu tiroida, scadere brusca in greutate.iesi din casa si mergi la prieteni, la o plimbare, nu pierde timpul cu gandurile negre.si bineinteles, trebuie sa mergi la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Trebuie să te vadă un medic internist, cardiolog și radiolog pentru mai multe investigații și instituirea unei medicații corespunzătoare afecțiunii tale.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am ceva de genu numa ca nu am palpitaii da ii din cauza stresului...

| loredana_2353 a răspuns:

Daca ai asemenea simptome, este posibil sa ai hipertensiune arteriala, dispnee, si tahicardie, daca ai palpitatii, mergi guguta la un cardiolog.Sanatate. Loredana.

| loredana_2353 a răspuns:

Cand nu poti trage aer in piept inseamna ca ai dispnee, iti transpira palmele ai hipertensiune arteriala si palpitaii, tahicardie, adica pulsul marit, mergi fuguta la un cardiolog.

| Shalin a răspuns:

Salut am 14 am avut acelasi probleme e din cauza stressului
mai iesi afara cu prieteni si numai baga toate prostiile in seama
Sanatate la totihappy