| Ada477 a întrebat:

Ce înseamnă dacă simți furnicături și durere in mâna stângă? Am văzut că dacă fac efort cu ea atunci mă apucă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi un medic!

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cum vad eu, absolut toate intrebarile tale pe acest forum sunt legate de boli inchipuite sau inventate, ceea ce te face IPOHONDRA.
Te rog sa mergi la un psihiatru, fiindca acolo poti primi ajutor pentru boala ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru Ada477):

Ba este inchipuita, ca si toate celelalte 28 de topice, cu boli inventate.
Mergi fetita la psihiatrie, si vei primii ajutor acolo!

Citeste te rog si descrierea bolii pe care o ai:
https://doc.ro/sanatate/ipohondria-cauze-simptome-si-tratament

| Violleta2022 a răspuns:

Ia de citeste aici despre Ipohondrie:

"Ce este ipohondria?
Ipohondria este o tulburare anxioasă descrisă de grijile intense și nemotivate pe care o persoană și le face cu privire la starea de sănătate. Aceasta este o afecțiune somatică simptomatică. Practic, persoana afectată este speriată cu privire la propria sănătate, ba chiar are certitudinea că suferă de o boală pe care medicii nu o pot depista.

Frica de boală este o fobie des întâlnită în rândul persoanelor anxioase, care au oricum tendința de a-și monitoriza în permanență organismul și de a se alarma la cele mai mici simptome pe care le prezintă. Ipohondria afectează calitatea vieții, relațiile cu cei din jur, ba chiar și sănătatea, întrucât se știe că stresul poate fi factor de risc pentru anumite boli."

https://doc.ro/sanatate/ipohondria-cauze-simptome-si-tratament

https://www.iowemed.ro/......organismul

| Violleta2022 a răspuns:

Aia cu castigatul la loto este cand te mananca in podul palmei stangi, nu cand "te furnica" laughing

| sierra1 a răspuns:

Câștigi la loto, fugi și bagă numerele, rapid

| Lukasssz a răspuns:

Mai lasa laba.

| RobertMoon a răspuns:

Tu ai sindromul Munchhausen și nu-ți dai seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somatizare în anxietate se numește, ghost simptom (dureri fantome, cauzate de somatizare)
Mergi la un psiholog pana nu o iei randeaua de tot.
Vad ca mulți adolescenți sunt bolnavi psihic pe aici, sau închipuiți. Ști de ce?
Ca v-ați izolat în casa, trăiți ca Autistii virtual, nu va place sa ieșiți sa va distrați jucați, vorbiți afara, o facefi prin intermediul online.
Veți fi o generație de autiști 65% 70% în câțiva ani.

| gabriel2004o a răspuns:

Ce amuzant ești...
Era sa ne c***m pe tine de ras

Răspuns utilizator avertizat