| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna diagnosticul de hemoglobinoza? Am căutat pe google dar nu înțeleg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| olga13surugiu a răspuns:

Un defect de sinteza a unuia din cele doua lanturi globinice care alcatuiesc structura moleculei de hemoglobina. Dar totuși ar fi mai bine sa rogi medicul săți explice

| anonim_4396 explică (pentru olga13surugiu):

Adică talasemie? Beta-talasemie?

| olga13surugiu a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite nu mă întreba pe mine nu sunt un doctor și nu studiez medicina am citit e internet ce semnifică și țiam dat răspuns indiferent de faptul că poate fi ceva grav sau nu ar fi bine să vizitezi un medic doar că să te asiguri că totul e în regulă sau dacă e negativ diagnosticul să îți spună ce să faci și cu cât mai curând cu atât mai bine☺☺☺

| anonim_4396 explică (pentru olga13surugiu):

Ok mulțumesc, am crezut ca ai vreo legătura cu medicina și mda...