| pufuletzandreea a întrebat:

Ce inseamna lama de lichid in douglas? e ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lilia_1576 a răspuns:

Din cate stiu inseamna ca in spatele vaginului ai lichid, loc in care in mod normal n-ar trebui sa fie dar cu timpul se absoarbe. Asa ca stai linistita.nu e nici o problema...se rezolva cu tratament.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prezența lichidului în fundul sacului Douglas poate fi de la o anexită, un chist ovarian, etc.
Trebuie urmat un tratament medicamentos și urmărită evoluția.
Sănătatea.
Pa, pa.

| pufuletzandreea explică:

Am urmat un tratament, acum urmeaza sa merg la control, mersi pentru raspuns