| PisicutzaCenusie a întrebat:

Ce mancaruri sunt bune pentru regim,sa nu fie mancaruru grele,cu multa gtasime, ce necesita prajire!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cripxy a răspuns:

Slabeste 8-10 kg intr-o saptamana!

Nu manca:
1. Fara paine si paste
2. Fara carne
3. Fara dulciuri
4. Fara lactate
5. Fara prajeli.

Ce mancam:
1. Legume. Eu preferam salata si varza taiata marunt. Sunt pline de vitamine si pot fi mancate des. Combinatiile cu rosii, ardei, castraveti erau bune, dar prea satioase (parerea mea).

2. Orez. Fie fiert si in combinatie cu salatele, fie fiert si prajit putin in ulei de masline.

3.Cartofi. In mare era vorba de cartofi fierti, dar si cartofii la cuptor sunt buni (dureaza insa putin prea mult).

4.Fructe. Poate cele mai importante. Nu trecea o masa fara sa mananc un greph, o banana sau doua mere. Din cate stiu sunt cele mai bune la digestie. Cred ca orice fruct e bun, dar nu garantez.

5. Iaurt. Exista iaurturi dietetice. Au un gust oribil, dar creaza diversitate si te ajuta la moral.

Cel mai important este sa faci SPORT.si dupa ce ai slabit happy sa faci in continuare SPORT! Bafta. Funda?

11 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

In primul rand ar fi cerealele, legumele, laptele si derivatele lui-branza, cas, urda. Dintre produsele din carne in special carnea de peste sipui fara piele. Ouale cam 4-5 pe saptamana si grasimile sa fie sub forma de uleiuri vegetale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici care sunt,
http://www.bucatareasa.ro/ro/retete-regim-c3.html
Te pup!

| feraryyy78 a răspuns:

Salate,fructe si legume in special.

| PisicutzaCenusie explică (pentru feraryyy78):

Altceva,mancare gatita!

| mary4048 a răspuns:

Pisicut..eu ma feresc de tot ce are culoare alba..adica..cartofi,orez,faina,zahar,paste....de regim pentru boli hepatice nu stiu sigur ce sa-ti spun, dar cred ca merge carnea slaba pe gratar si pestele, dar nu combinate cu carbohidrati(cartofi, orez) ci numai cu legume sotate sau fierte.

| PisicutzaCenusie explică (pentru mary4048):

Dumneavoastra sunteti cea din poza?

| mary4048 a răspuns (pentru PisicutzaCenusie):

Da.ti-am raspuns si data trecuta la mesaje.happy

| Sima_Cristian_1999 a răspuns:

Carne de pui fiarta..salate..si fara paine... poti din cand in cand sa faci un tiramisu dar sa fie facut in casa pentru ca nu ai cum sa te ingrasi de la el

| PisicutzaCenusie explică (pentru Sima_Cristian_1999):

Nu pentru mine, pentru altcineva1