| luizza95 a întrebat:

Ce medicamente de durere de masea pot lua pana ajung la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| 31957319 a răspuns:

Dento calmin, sau ketonal ( doar o pastila, caci sunt puternice dar sunt bune.

| gianinutza a răspuns:

Ketonal forte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Încearcă Ibuprofen, o pastilă.
Pa, pa.

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Eu am luat agocalmin si au aparut rezultatele foarte repede.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Algocalmin, Ibuprofen, vezi si tu la farmacie. Insa, cu proxima ocazie, repede la dentist. Incearca sa elimini cauza. Multa sanatate!

| alexxaz a răspuns:

Calmante: nurofen, ketonel sau aulin. Insa sa stii ca este o solutie pe termen scurt, trebuie sa mergi la doctor, nu-ti fie frica, ai sa scapi cu bine! Sanatate.

| conflict a răspuns:

Buna Luiza!
Aulin este cel mai eficient, dar este si cel mai "tare" (adica este recomandat persoanelor majore cu exclusivitate, iar administrarea sa se faca cat mai rar cu putinta deoarece ( fiind "tare" ) vei devenii imuna la celelalte antibiotice din aceeasi gama ).winking

luciana
| luciana a răspuns:

Vata cu spirt stoarsa bine de tot si introdusa in urechea de pe partea acelei masele, (ca numai aburii sa actioneze), algocalmin fiola 3/zi si la medic urgent. Lucien.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vidan si paduden

| AlinaOneDirection a răspuns:

Nurofen, algocalmin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi e frica sa merg la dentist ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am probleme cu maselele dar am luat algocamin si ketonal... sau depinde poate ai nevoie si de un alt antibiotic mai puternic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dento calmin, sau ketonal(doar o pastila, caci sunt puternice dar sunt bune am incercat

| Ionuthz_Bunau_1982 a răspuns:

Si pe mine ma durea ingrozitor o masea dar am luat ketonal si mi trecea durerea

| JoseCallejoNNn a răspuns:

Ketonel.