| bombo9 a întrebat:

Ce medicamente m-ar putea ajuta sa ma las de fumat?
vreau sa aflu urgent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cryzy a răspuns:

Cel mai bun medicament este vointa si ambitia. happy
Eu asa am reusit. Incearca sa nu mai stai pe langa persoane fumatoare si fa anumite lucruri care nu te duc cu gandul la tigari.
Mult succes!

3 răspunsuri:
| Mariinaa a răspuns:

In general nicotina...

| cristicora a răspuns:

Fara nici un fel de exercitiu de vointa te lasi citind "In sfarsit nefumator" de Allen Carr. Eu am reusit dupa 20 de ani de fumat cate 3 pachete pe zi. Succes...nu-ti trebuie dacat vointa sa o cumperi sau sa o cauti pe net si sa te apuci de citit, e o lectura de 4-5 ore...si ai devenit nefumator. Anunta-ma cand o termini si spune-mi daca o sa mai fumezi vreodata. http://www.scribd.com/doc/29838521/Allen-Carr-In-Sfarsit-Nefumator

| georgik21 a răspuns:

Eu una nu fumez, dar tatal meu fuma.Intr'o buna zi si'a pus in cap sa nu mai fumeze si s-a tinut de cuvant.Ca sa evite, a inceput sa bea cola, sa rontaie cate ceva si n-a mai simtit nevoia.In perioada aia stateia in cea mai mare parte a timpului cu oameni care fumau, dar pur si simplu s-a abtinut.Cred ca totul tine de ambitie