| gamerulmalahios a întrebat:

Ce medicamente te ajuta sa cresti in inaltime fara sa-ti distruga sanatatea?
Salut TPU! Sunt scund si complexat de chestia asta. Vreau foarte mult sa mai cresc in inaltime si ca sa fac asta ma gandesc ca ar trebui sa iau niste medicamente.Initial am aflat de un medicament numit grow flex dar nu erau mama si tata de acord pentu ca cica nu era sanatos.Am luat pentu o perioada untura de peste cu omega 3 iar acum iau sirop din muguri de brad.Totusi, ma gandesc ca exista si alte medicamente sanatoase care ma pot ajuta poate chiar mai mult.Deci:
CUNOASTETI MEDICAMENTE CARE SA AJUTE LA CRESTEREA IN INALTIME SI SA FIE SANATOASE? CARE SUNT ACESTEA? MAI TREBUIE SI SA PRACTIC UN SPORT DE INALTAT CA SA-SI FACA EFECTUL SAU ISI FAC EFECTUL PUR SI SIMPLU?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce varsta ai?

| gamerulmalahios explică (pentru RAY):

| RAY a răspuns (pentru gamerulmalahios):

Ca sa mai cresti sunt sanse mici

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru cresterea in inaltime, NU exista medicamente!
Cresterea in inaltime este mostenita genetic de la parinti si posibil infleuntabila de hrana sanatoasa si sportul practicat zilnic.