| user5493 a întrebat:

Ce metode eficiente sunt pentru relaxare? pentru a scapa de stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

1. Asculti muzica
2. Bei whiskey.
3. Faci sex
4. Te plimbi
5. Socializezi

| Felys a răspuns:

Stresul dispare odata cu rezolvarea problemelor, niciodata inainte

| justanotheruser99 a răspuns:

Asculti muzica, iesi la o plimbare, la mine functioneaza si o baie fierbinte cu spuma... happy

| seth2016 a răspuns:

Daca esti stresat si te relaxezi nu o sa-ti poti rezolva problemele si stresul nu o dispara.

Daca in schimb te lasi stresat si asa iti aduci aminte ce probleme trebuie sa rezolvi, te motivezi (poate), le rezolvi si stresul dispare.

| Nimeni10 a răspuns:

Uita-te la un film, iesi cu prietenii la un suc, asculti muzica etc.

Răspuns utilizator avertizat