| mariy a întrebat:

Ce metode stiti pentru a scapa de iritatia la subrat si a avea o piele catifelata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Epileaza-ti parul din axila( intretine transpiratia), spala-te cu un sapun pentru copii( are ph neutru) si apoi sterge-te cu ceai de Musetel, este calmant si dezinfectant. Nu se pun creme in axila, riscul sa infunzi glandele sudoripare si sa faci hidrosadenita e mare.Nu purta bluze din material sintetic, numai din bumbac.

1 răspuns:
| cornel a răspuns:

Cred ca cu crema