| KatJH a întrebat:

Ce operatii implica scoaterea nervului de la incisivul anterior?
(sau in general)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Operatia se numeste endodontie, se efectueaza sub anestezie si este nedureroasa. Sanatate!

1 răspuns:
| Razvan_8378 a răspuns:

Sunt 2 tipuri :
1.Cea pe care mi-a facut-o mie DAR este f.f.f. dureroasa deoarece se face pe viu : mai concret doctoru' iti infige in dinte un ac si il scoate cam o secunda dureaza dar te doare pentru un an crying si se repeta de 2-3 ori aceeasi chestie dar in zile diferite
2.Cu anestezie dar nu stiu cum pentru ca nu am avut aceasta experienta(adica mie mia fucut fara)
Sper sa gasesti un doctor mai intelegator si sa-ti faca anestezie :d