| SilentRain a întrebat:

Ce parere aveți de Magnevie stress resist?
A mai folosit cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Eu am folosit Magne b6, dar bănuiesc că nu este o diferență mare intre cele două.
Pot spune că m-a ajutat în ceea ce privesc starile de: anxietate, nervozitate, iritabilitate, stres.

| SilentRain explică (pentru Ofiintă):

Cam după ce perioada și-au făcut efectul?

| Ofiintă a răspuns (pentru SilentRain):

A trecut ceva timp de când am terminat cutia.
Pot spune că la scurt timp după ce am inceput să le administrez, a început să își facă efectul.
Chiar și în momentul de față nu am stările pe care le-am avut atunci. Sunt mai relax acum, bine că mi-ai amintit să mai cumpăr o cutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare,
Cam orice supliment bazat in principal pe magneziu este bun.
Efectele doar in timp le vezi, dar depinde si de corpul uman.
La unii se observa mai devreme la altii mai tarziu.
Esti mai relaxat, te concentrezi mai bine, te simti mai bine.
Pe langa magneziu eu mai iau si Omega 3 de exemplu.
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Văd că conține magneziu marin cu B6, am lu-at dar nu se compara magneziul luat din alimentație cu cel din suplimente. In special luat din legume verzi, oleaginoase.

De făcut rău nu are ce să-ți facă, din cate am auzit lithiu oratat ar ajuta enorm la anxietate/bipolaritate, că îți stabilizează. Am încercat și 5 htp, nu sau văzut prea mari rezultate. Numai ginkgo biloba am văzut că mai avea rezultate, mă relaxa.

| Mohammadbaby a răspuns:

Am o prietena fosta sotie l-o folosit peste o zi o trebuit sa o ingrop.