| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de Colgate total?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are gust bun

| Violleta2022 a răspuns:

Colgate tota este o pasta de dinti, ca oricare alta.
In fond nu pasta de dinti te spala pe dinti, ci tu, depinzand de cat de corect tii periuta pe dintii si sesul corect de miscare a periutei pe dinti, de sus in jos, de la gingie pe toata disnatnta dintelui, nu pe lateral si extrem de important: timpul acordat periajului pe dinti, care trebuie sa fie de minim 2 minute, cel putin dimineata si seara.
Poti obtine acelasi rezultat si cu o alta pasta de dinti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E total.
La fel și Lacalut și Parodontax.
Și, nu ai auzit de Albadont?
Cum, nu!
E din reclama la TV.
====
Dar cu dragostea, cum stai?
Formidabil! De fapt... dezastru.
E clar, îți lipsește pasta de dinți Albadont și hârtia igienică marca Pârț Ușor!
====
Eu înainte de pensie când îmi fluieră vântul prin buzunare, folosesc așa, la spălatul pe canini ( măsele nu prea mai am).
Amestec fifta-fifta sare de Himalaia și bicarbonat de sodiu alimentar.
E total.

| alex15ccc a răspuns:

Toate pastele de dinti fac acelasi lucru, curata dintii...
in rest este doar marketing

| WhatABeautifulDay a răspuns:

E la fel ca orice alta marca. Scriu ca e vreo pasta miraculoasa pe ra ca sa o vanda si sa tina pasul cu concurenta, dar aproape toate sunt la fel.