| carmenzo a întrebat:

Ce parere aveti despre anticonceptionale YASMINE? Mie mi le-a recomandat un doctor foarte bun, voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu zic ca sunt foarte bune, mai ales ca ti le-a recomandat medicul.

Laur
| Laur a răspuns:

Nu putem zice nimic atata timp cat nu ne zici macar ce greutate ai ca sa vedem proportionalitatea cu compozitia lor hormonala.

Laur
| Laur a răspuns:

Din punctul asta de vedere sunt ok, dar Yasmin (cunoscute si ca Yaz) sunt printre cele mai controversate contraceptive orale (mai ales in ultima perioada), deci te-as sfatui sa incerci altceva cu compozitie asemanatoare (Jeanine, Desorelle, Marvelon etc).

auran
| auran a răspuns:

Pai daca ti-a zis el, atunci nu vad nici o problema

| alma a răspuns:

Si eu zic la fel, incearca-le pe propia-ti piele pentru ca fiecare persoana reactioneaza diferit iar daca ti-le-a recomandat medicul cu atit mai bine.Pa

| carmenzo explică:

Laur mersihappyam 56 de kilograme si 1.67. Mentionez ca am luat vreo 2 ani altceva si mi-a produs schimbari hormonale si mi-a fost frica sa mai iau mersi mult te pup

| Mishulet a răspuns:

Eu le iau de 4 ani neintrerupt si nu am avut nici un fel de probleme. Acum nu stiu cum va reactiona corpul tau la ele dar la mine nu au avut efecte colaterale. Pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am cam ingrasat de la marvelon, le iau de un an dar in 2 luni am pus 5 kg ce sa fac sa le schimb? yasmine ingrasa? am app 80

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia cine yasmin? ingrasa? cresc sanii`? astept raspunsbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iau yasmine de 4 luni si sunt disperata. M-am ingrasat vreo 8kg, doctorul mi-a zis ca si de la lasatul de tigari dar nu prea cred, eu nu am depasit niciodata 53kg iar acum cresc precum Fat Frumos, pantaloni care i-am imbracat acum 3 saptamani nu ma mai incap

| anyvla a răspuns:

Eu iau Yasmni de 3 luni si m-am ingrasat 5-6 kg