| stelyii a întrebat:

Ce parere aveti despre hipnoza? A folosit cineva aceasta tehnica? Daca da, care au fost urmarile? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kaleesi a răspuns:

Sunt doua criterii dupa care poti gasi raspunsul la intrebarea ta: 1) Hipnoza nu este pentru orice gen de persoana- adica numai persoane cu un anumit grad de sugestibilitate pot fi hipnotizate; 2) Depinde si de scopul pentru care vrei sa apelezi la hipnoza - iti recomand sa te consulti cu un specialist sa vezi daca este o metoda potrivita hipnoza pentru tema pe care vrei sa o abordezi (poate sa se potriveasca mai bine terapia cognitiv-comportamentala, experientiala sau alt gen, depinde).
Eu stiu persoane pentru care hipnoza a functionat - le-a diminuat anxietatea de exemplu.

1 răspuns:
| Dadana a răspuns:

Hipnoza este o tehnica bazata 100% pe psihologie. Odata ce ajungi sa intelegi cum functioneaza iti va fi foarte usor sa o inveti si sa o folosesti. Poti arunca o privire in acest sens pe www.aflasecrete.ro

Bafta!