| AnDrEy99RO a întrebat:

Ce parere aveti despre infometarea timp de o saptamana pentru a slabi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Nu recomand mai ales ca exista alte alternative. Poti sa consumi doar fructe si legume crude timp de o saptamana si o sa slabesti, dar sa mananci - de 3 ori pe zi.

Daca totusi iti trece prin cap sa nu mananci, sa citesti articolul de mai jos, sa stii la ce sa te astepti, si sa stii ce sa faci dupa acea saptamana. Partea mai grea e dupa acea saptamana, daca nu stii ce sa faci poti chiar si sa mori :

http://blog.jorjette.ro/postul-negru-tratament/

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cred că vrei să zici ÎMBOLNĂVIRE sau MOARTE prin înfometare.
Nu îţi recomand aşa ceva.
Există multe alte metode dacă doreşti să pierzi câteva kilograme.
Practică mult sport, mergi la alergat sau înscrie-te la sală.
Mănâncă sănătos evitând grăsimile, prăjelile, băuturile acidulate.
Consumă alimente potrivite precum pieptul de pui la grătar sau fiert, supă, salată, iaurt degresat, fructe, legume.
Dacă îţi este poftă de ceva dulce, nu mânca prăjituri şi napolitane, mănâncă biscuiţi Belvita, batoane Fitness, iaurt Jogobella, fructe.
Bea zilnic cât mai multe lichide dar nu exagera.

Numai bine!

| RadioactiveUranium a răspuns:

Frate cenu intelegi ca infometarea nu este o metoda de slabit, slabesti dar intri in spital.De la aceasta metoda ti se poate taia stomacul devii anemic stai pe perfuzii si doamne fereste faci ceva si ai dat ortu' popii dar asta mai rar dar se intampla. Funda?happy

Răspuns utilizator avertizat
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cred că este o mare TÂMPENIE!

Dacă este cazul tău, atunci ai nevoie de PSIHOTERAPIE - fără supărare!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa NU faci IN VECI asa ceva!
Asta daca nu vrei sa te omori singur in acest caz.
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| vangaelis a răspuns:

Este ceva gresit. implicatiile acestui fapt aduc dezechilibru in organism. Nu cred ca iti doresti asta.
Poti avea o alimentatie usoara, poti face exercitii.dar infometarea nu este o solutie.

| Northern a răspuns:

E o metodă bună dacă vrei să devii anorexic/ă.happy

| PVAAVU a răspuns:

O prostie.

| NNella a răspuns:

Vrei sa tii post negru. Organismul are nevoie de hrana, nu cred ca se poate duce pana la sfarsit infometarea ta.

| alexutzu200 a răspuns:

Nici daca ai fi obez nu tiasi recomanda infometarea... pentru ca poate duce la prea multe complicatii si disfunctii ale organismului plus de asta asa cum o sa slabesti o sa te ingrasi laloc pentru ca nu o sa mai functioneze metabolismul tau si o sa asimilezi tot ce mananci... insa daca vrei sa slabesti sanatos incearca ce imcerc si eu acum: Incearca sa renunti la paine daca nu poti sa renunti de tot macarmnanca doar 1-2 feliute la masa incearca sa scoti usor usor carnea foarte grasa in special de porc manancanumai piept de pui sa muschi de vita facute pe gratar fara ulei daca chiar simti nevoia de a manca carne. Incearca sa mananci macar 2 fructe pe zi care contin mai multa apa de exemplu mere bea minim 1 litru de apa plata pe zi si renunta la sucuri si la dulciuri si nu in ultimul rand sportul este foarte importat pentru ca te mentine in forma arzi caloriile asimilate si nu dupa ce slabesti nu o sa arati ca o camase necalcate daca ma intelegi eu prefer 2 ore cu bicicleta dar cum au inceput ploile si frigul aiciin Italia fac 30 min de alergat dimineata si 30 seara intr-o luna te asigur ca macar 3-4kg MINIM! O sa dai jos. Mult noroc si sanatatelaughing