| Crashhunter a întrebat:

Ce parere aveti despre Marijuana.Ma refer la efectele benefice, dar si la cele secundare. Daca puteti va rog sa le puneti in balanta.Serios,dau fundabig grin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca are efecte benefice, decat cele de relaxare pe moment. Iar cele negative apar dupa o perioada indelungata in care ai fumat marijuana zilnic. Practic la un moment dat incep sa iti prajeasca neuronii si incepi sa devii mai incet la gandire, dar asta se intampla dupa ani in care ai fumat foarte des iarba.

4 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

laughing sunt si eu curios care sunt efectele benefice ca eu nu stiu decat pe cele negative...

| auron a răspuns:

Deci, daca ai cancer si esti in stare terminala ( adica oe sa mori) atunci medicul poate sa iti preescrie niste marijuana ca sa iti mai treaca starea de durere, depresie... dar daca esti perfect sanatos nu iti recomand, poti sa razi la fel de bine si poti sa te distrezi la fel fara sa consumi marijuana. Sa nu faci greseala sa nu mai sti sa te distrezi si sa razi doar cu ajutorul acestui drog

| doctorandus a răspuns:

Exista sanse ca dupa consum de marijuana sa ajungi psihotic sau schizofrenic. Unii zic ca drogul provoaca asta, altii ca doar activeaza psihozele latente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista efecte benefice! Fi realist!