| Latinmoon a întrebat:

Ce parere aveti despre racelile de vara? tongue
Cum le prevenim?
Funda! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Sunt raceli care apar in urma diferentelor de temperatura cum ar fiOricum de la o incapere cu aer conditionat/afara si invers.Cea mai simpla metoda e sa consumam citrice(vitamina C) apoi fata de a consuma bauturi reci/inghetata cand suntem prea "inabusiti"de caldura un dus cu apa la temperatura corpului.

Oricum recomand citrice!

2 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Pai nu sta in curent, nu bea rece (si fara prea multa inghetata) si nu te vei imbolnavi.

| Alphaking a răspuns:

Uite aici : http://www.doctorulzilei.ro/......-de-vara/. Sfaturile de prevenire sun la sfarsitul articolului.