| Roxiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Ce parere aveti despre traficul de persoane? Este intr-adevar de nedescris. Copii, femei, mame sunt chinuite lasate fara mancare fara apa batute fara mila puse la munca impotriva vointei lor! Eu as vrea sa facem un fel de "campanie" pentru ca fiecare dintre noi suntem din alta parte a tarii. si ma gandeam sa facem afise despre tema asta! Haideti sa invatam lumea sa spuna "NU" ca pe baza buletinelor lor cei care se ocupa de acest "servici" ii manipuleaza! Ce ziceti?happy Eu vreau sa fie ceva serios. Prea multa lume a plecat si nu s-au mai intors! Invata sa nu ajungi asa! Impreuna reusim! SPUNE NU!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Eu te inteleg dar trebuie sa vezi si partea cealalta a problemei, cum ar mai putea avea nu stiu ce emir din Arabia Saudita sau Qatar haremuri de sute de femei daca nu si-ar mai vinde romanii fetele? de ei nu ti-e mila? ar putea da in vreo depresie sau ceva de genul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere proasta despre cei care alergand dupa bani si nestiind sa-i cheltuie cum trebuie cad in datorii si sant nevoiti sa plece cazand in plasa escrocilor.am o parere proasta despre copii neascultatori care fac de capul lor neascultand parintii, si care primesc ceia ce merita.si deasemeni am o parere proasta despre futaturile de la 13-14 in sus care merg la acei pesti rugandu-i sa le ia ca sclave sexuale, visand la viata de lux si nicidecum la sclavie. vrei dovezi r0xi12?

| GangstaGlock a răspuns:

Ai dreptate! Sunt impotriva la aceste lucruri! Doar cand imi imaginez copii de 13, 14 sau mai mult, femei, etc, imi vine sa plang! Pe una de 14 ani cate 5, sau alte chestii! Mai intai ma pun in pielea lor si deja simt acea durere! Urasc aceste lucruri si i-as decapita pe cei care fac chestii din astea in still jihadic! Cred in Dumnezeu dar as face dreptate ca in Man on fire! Stii care e chestia! Deci politicienii sunt mana in mana cu mafia si cu politia si ei spala banii intre ei! Naspa! Daca as putea i-as omorii pe toti ca in Triade cu maini taiate, 100 taieturi pe corp, sa se chinuie pana mor!