| anonim_4396 a întrebat:

Ce pastile cauzeaza moartea in urma unei supradoze destul de mare daca e nevoie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Narcoticele, prin stop cardiac. Sunt cele mai periculoase in supradoza, si din nefericire se ajunge foarte des la supradoza de narcotice, din cauza faptului ca dau dependenta si creste toleranta organismului.

Exemplu de narcotice (pastile) codeina (Vicodin, Codenal), morfina (dar este injectabila), etc.

| Rockart a răspuns:

Orice pastile luate în prostie.

| VladimirPutin a răspuns:

Multe

| Lavinia218 a răspuns:

Stai draculcuminte

| Sabin91 a răspuns:

Orice exagerare, abuz de medicamente cauzeaza grav sanatatii.

| NIMENII a răspuns:

Weeeeeeeeeee ai de gind?

| Cristian95Alex a răspuns:

Furadon si nu trebuie in doza foarte mare. o pastila omoara in 20 min

| ROBERT89 a răspuns:

Vitamina c.

| ROBERT89 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun doza :56 de pastile inainte de masa, de 4 oripe zi.In 2-3 ani te cureti rapid.

| pinguuina a răspuns:

Aproape orice fel de medicament iti poate face rau daca este luat in cantitati neobisnuite.

| white02 a răspuns:

Pastila de cianura ...plus ceva antibiotice daca persoana respectiva e alergica.