| claudiea79 a întrebat:

Ce pastile poate sa ia bunica mea pentru ostroporoza si romatism? o doare picioarele. aproape ca nu mai poate sa mearga. a fost la doctor. dar pastilele nu au efect

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Draga mea pentru Reumatism e bine sa ia un Unguent - Diclofenac gel ( e mai ieftin ~ 10 lei) sau Fastum gel ( 30 lei ) si unge locul cu pricina de cateva ori /zi si sa stea cu caldura infasurata sau cu ceva de lana, insa pentru Osteoporoza trebuie sa ia Alfa + D3 (~ 30 lei )care e cel mai ieftin trebuie sa ia 2 pastile odata/zi. Sper sa ii ajute ceva dar asta e cel mai usor tratament, mai sunt si FOSAMAX sau FOSAVANCE ce sunt foarte scumpe si care se iau doar o data /saptamana, in aceiasi zi mereu. Lucien.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceai de soc, este foarte bun pentru reumatism, echinaceea, spirulină, calciu cu D3 (timp de 10 zile pe lună cel puţin 3 luni de zile).
Să evite frigul şi apa rece.
Sănătate.
Pa, pa.

| claudiea79 explică:

Scuze; o dore piciorul am vrut sa scriu; am gresit eram obosita

| HardcoreCountry a răspuns:

Cica "O doare picioarele"rolling on the floor
Ma scuzati dar chiar nu m-am putut abtine...

| HardcoreCountry a răspuns:

Fata esti culmea...Acum ai scris "o dore" rolling on the floor
Pentru cultura ta generala, este "o dor picioarele"