| Marry17 a întrebat:

Ce poți să pățești daca bei din greșeala loțiune de corp pentru febra de la fares? laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca bei din greseala cred ca scapi mai repede decat daca bei intentionat. Acum serios, e probabil o lotiune pentru frectie si contine alcool nealimentar, care poate fi extrem de toxic. Cu cat bei mai mult cu atat mai periculos. Bea lapte, iaurturi, ceaiuri pentru ficat (anghinare, galbenele, cicoare), mananca branza de vaci cu smantana. Ce gust are? E bun? Ca m-ai facut curios laughing

| IMC90 a răspuns (pentru cristacheceliute):

Fara smantana happy I-a dat deja in cap ficatului o data, hai sa nu-i mai dea si a II-a oara tongue

4 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Stai calm eu am baut benzina si n-am avut nici pe dracu in afara faptului ca am vomitat si vreo 2 zile numai benzina visam n-am avut nimic

| AnotherCatWoman a răspuns:

Nu stiu, dar daca tot ai baut-o, spune-ne si noua...
Serios vorbind, mai bine da o tura pe la doctor, si eventual ia si recipientul sau cutia cu tine.
In general, ar trebui sa scrie pe prospect toate cele, dar tot e bine sa te consulte si medicul de familie. Just in case!

| pitbull93 a răspuns:

Mori in 20 de minute. vezi ca ti-au mai ramas 6 laughing)))