| vikusSik_4155 a întrebat:

Ce poate insemna niste pete rosii pe coturile bratului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poate fi psoriazis, asa ca du-te la un dermatolog. Netratat, se intinde pe toata pielea corpului, inclusiv pe cap.

| noktambul a răspuns:

Pe "coturile bratului" nu stiu. Daca insa le ai pe "coate" (care numai la brate se pot gasi, ca nu am auzit inca de coatele piciorului) s-ar putea sa fi iritata de la imbracaminte.

| ragaman a răspuns:

1.bratul e acela cu bicepsul pe el
2.mana e aceea cu degetele
3.coatele sunt doar la membrele superiore, deci stim despre ce vorbesti fara sa spui unde sunt coatele
4. d. p. d. v. medical probabil ai o iritatie, eczema produsa de ceva din mediul in care traiesti(nu vreau sa zic ca traiesti in mizerie), sau de ceva ce ai mancat recent la care corpul tau este alergic si petele sunt modul lui de ati spune ca "il doare"...vezi un dermatolog si astfel te alegi cu un tratament si daca e iritatie vei afla la ce esti alergic ca sa te poti feri...sanatate

Răspuns utilizator avertizat
| no1cares a răspuns:

Inseamna ca ai stat cu cotul intr-un loc prea mult timp si sa inrosit si o sa treca peste cateva minute
winking
nu te speria
funda?

| liviubat a răspuns:

E grav...inceput de lepra! daca ai incredere in raspunsul meu e nasol, daca nu mergi te rog la un medic si nu mai intreba pe net. e posibil sa ai o alergie

| vikusSik_4155 explică:

Este vorba de coatele minii.si nu este de aceea ca am stat intr-un loc pe cot, dar pielea a devenit foarte aspra in acel loc si de o kuloare rosie.Pareri va rog