| r3fr3sh a întrebat:

Ce pot face daca mi sa luxat glezna? si s-a umflat! Ms multwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Unica solutie, mergeti la spital, la sugestia medicului ortoped veti face o radiografie pentru a sti exact care e diagnosticul si daca e cazul sa-l puneti in ghips.Sanatate.

10 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

O fasa elastica de la farmacie iti va mai atenua din durere, pana ajungi la medic, sanatate

| machupicchu a răspuns:

Gipsare..14 zile.

| mioara a răspuns:

Pune compresa cu gheata.

| just4fun_8801 a răspuns:

Medic, varza, daca nu cauta o protectie pentru glezna la magazinele cu articole sportive, te va ajuta destul de mult.

| Deea_4962 a răspuns:

Sa mergi la medic, ca nu te mananca!

| VladDu a răspuns:

Dai refresh.
Cel mai bine mergi la medic pentru ca se poate inrautati.

Răspuns utilizator avertizat
| andreig a răspuns:

Sa te duci la spital!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punetsi ghata si du-te la spital sectia ortopedie. iti vor face un masaj ceva., iti vor da un unguent. nu-i de glm cu astea.big grin succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula se face o radiografie, mira-m-as sa fie numai luxatie.