| Boy Sergel xD a întrebat:

Ce pot face daca sunt racit si imi este astupat nasul? ce pot face sa se destupe?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ioana_6413 a răspuns:

Bixtonim. Se găseşte la farmacie, e in jur de 10 lei, parcăthinking e foooooarte foarte bun. Când sunt răcită, nu-mi pot concepe viaţa fără el. laughing Fundăăă, te rog?batting eyelashes

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iti recomand Fervex, sunt plicuri ce contin Paracetamol, Vitamina C, Efedrina ce desfunda nasul. Se dizolva plicul in ceai cald si se beau 3 plicuri pe zi.Nu iti recomand sa folosesti Bixtonimul mai mult de 3 zile, da dependenta.Mai bine faci bai de abur cu Musetel in care pui Inhalant.

| ioana_6413 a răspuns:

Abh, nu provoacă dependenţă, eu când eram răcită, mă ţinea de obicei câte două-trei săptămâni, şi in tot impul asta foloseam Bixtonim, şi apoi când îmi trecea răceala, uitam că-l am. happy

Boy Sergel xD, mersi pentru fundă :*

| nodeerskulls a răspuns:

Cea mai ieftina metoda e sa iei niste mentosane mai puternice si sa le mirosi. Sau vreo tinctura extrem de mentolata.