| Imp5k a întrebat:

Ce pot face pentru a scapa de tuse? Alte variante in afara de ceai si medicamente aveti big grin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Compresele calde la gat si pe piept ajuta la calmarea tusei. Dar pentru ca tusea sa nu reapara e necesar tratamentul cauzei care-ti provoaca tusea. Deci tot ai nevoie si de un amarat de medic care sa-ti prescrie un amarat de tratament. Asta-i soarta, vrei-nu vrei!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| veryo70 a răspuns:

Trateaza tusea cu indiferenta laughing du-te la medic sa iti prescrie un tratament...