| perversa098 a întrebat:

Ce pot face sa nu ma mai doara capul dar fara sa iau pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| timidul96 a răspuns:

Ai putea sa dormi putin(odihna ajuta), sa bei un ceai. Cele mai multe dureri de cap apar din cauza deshidratarii

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Sexul ajuta foarte mult, mai poti sa te masezi la frunte, ceafa si la tample.

| porcarumadalina a răspuns:

Punete si dormi sau bea un ceai cald, sau iesi la o primblare daca e seara...Aerul rece o sa iti faca bine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Afla cauza durerilor, si elimin-o.
Poate fi sinuzita, poate fi oboseala (tensiune), sau altceva.
Nici nu e normal sa iei pastile (calmante), in loc sa te vindeci, sau sa te protejezi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa bei zilnic 2-3 cani de infuzie/ceai preparat dintruna dintre urmatoarele plante medicinale : menta, rozmarin, iasomie, roinita, musetel si zmeura. Acestea au efect analgezic natural, care pot calma simptomele durerilor de cap, oricare ar fi cauzele care stau la originea lor : oboseala, stres, febra, exces de cafea, de alcool sau dureri provocate de un curent de aer rece. Multa sanatate!