| Roxana6277 a întrebat:

Ce pot lua pentru durere de burta? Nu medicamente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SMA a răspuns:

Fa'ti un ceai de menta si stai in pat si odihneste'te. Daca vezi ca te doare in continuare, mai bine i'a nurofen. Noroc!

4 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

O sticla de apa cald pe burta (daca ai dureri menstruale), un ceai de menta (in caz de diaree, dureri de stomac). Daca nu-ti trece ia o pastila gen Nurofen (pentru dureri menstruale), Dicarbocalm (pentru durere de stomac), Furazilodon (pentru diaree).
Sanatate! happy

| newarena1 a răspuns:

Un ceai cald

| Oana3k a răspuns:

Ceaiul de menta este foarte bun pentru durerile de stomac.

| dana_4954 a răspuns:

Acum depinde happy incearca cu ceai de menta, rau nu face. sanatate