| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa am daca am o scurgere vagina de culoare alba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bombonikme a răspuns:

Numai un medic ginecolog iti poate spune cu exactitate ce ai...si ce tratament trebuie sa urmezi ca sa iti treaca... u nu ai precizat decat k scurgerea e de culoare alba... dar nu ai spus si ce consistenta are sau alte simptome ...multa sanatate

11 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

CANDIDA... simptomele sunt: scurgere alba, branzoasa si abundenta, usturimi si mancarimi vaginale, sindrom premenstrual agravat, usturime la urinare, urinari frecvente, infectii ale vezicii urinare, arsuri in timpul contactului sexual. Daca nu este tratata la timp si imunitatea scade se raspandeste in tot corpul dand semne de oboseala ...lipsa de concentrare, cefalee, dureri la urechi ...mergi la ginecolog sa iti scrie tratament... sa faci spalaturi cu bicarbonat, bai de sezut cu bicarbonat si galbenele... o alta teorie mai noua spune ca candida se hraneste cu glucide, zahar, daca seara ai o pofta nebuna de dulciuri e candida cea care cere sa fie hranita, se spune ca o data cu eliminarea din corp al glucidelor, fructoza, (zahar in orce fel) omoara aceasta ciuperca... sincer iti spun ca la mine a functionat din plin... insa neaparat sa faci o vizita la ginecolog si neaparat sa il tratezi si pe partenerul tau in acelasi timp cu tine... dar asta iti va spune si ginecologul... sanatate

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

FUGI imediat la ginecolog! Poate fi o "simpla" leucoree, sau ceva mai grav! Nu mai amana! La ora asta, daca n-ai gineco-desi cred ca te[-ar vedea si la cam de garda de la o maternitate, poti merge la Dermatologie, la camera de garda! Si, pemanent, mare atentie la igiena si protectie+Prezervativ, Mereu! Fugi! psiho

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti avea nevoie de un ginecolog. Afectiuni sunt numeroase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil candida. du-te la ginecolog fara jena pentru tratament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce pot sa am daca am o scurgere vagina de culoare alba?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sal am si eu o scurgere ceva de genu ingolora si am momente cand miroase putin.nu stiu ce este dar mi-e foarte rusina sa merg la ginecologcryingstraight face. imi puteti si mie spune ce sa fac sau ce sa iau? plz:X:X:batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stai linistita. Sunt normale...numai sa nu fie prea urat-mirositoare sau abundente

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spalete cu ceai de musetel desinfecteaza

| laura18 a răspuns:

Sal.sunt noua pe aici.am si eu o scurgere galbuie nu ma ustura nu am mancarimi, doar k e prea mult.cine imi poate spune ce e? ast raspuns

| laura18 a răspuns:

Sal.sunt noua pe aici.am si eu o scurgere galbuie, nu ma ustura, nu am mancarimi, doar k e ffffffff multa.ma ajuta si pe mine cineva ast raspuns