| Puffi01 a întrebat:

Ce pot sa fac ca sa am vocea mai ragusita? funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Anca2999 a răspuns:

Tipa cat te tin plamaniilaughing dar ai grija sa nu faci ceva mai grav corzilor vocale.

| KrEaThYvE a răspuns:

Solicitati corzile vocale :adica vorbeste mult si tipa dar nu, cat sa te auda tanti veta de la etaju 10, mananca inghetata si bea sucuri reci, nu cred ca e o solutie sa iti faci vocea mai ragusita!? depinde si cati ani ai... poate esti la pubertate iar atunci ti se schimba vocea si nu e bine sa intervi

| MyhaXMaya a răspuns:

Mananca multa inghetata si bea apa rece.

| Petrust a răspuns:

Sa te prefaci.

| ImLost a răspuns:

Trebuie sa bei urina de caine incalzita la 60 de grade