| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac pentru a scapa de durerile de dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| simona120 a răspuns:

Puneti pasta de dinti in locul unde te doare.si stai cateva minute...sau cel mai bine iti recomand un Panadol sau un Vidan

6 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Iei un calmant si cel mai bine e sa te duci cat mai repede la dentist

| FyllPistruiatu a răspuns:

Prima oara te speli pe dinti... apoi te duci la dentist

| krysstal a răspuns:

Du-te si scoate-i, degeaba ii tratezi acu ca peste ceva timp te vor durea iar, si iti vor trebui antibiotice din ce in ce mai puternice, pentru ca cele slabe nu-si vor mai face efectul, si nu este prea bine pentru sanatatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, Rau! Foarte rau! sad In primul rand ia ceva: de exemplu un calmant sau ceva medicamente! Apoi spala-te pe dinti daca poti, daca nu, lasa! Si cel mai important, du-te la dentist! Azi nu stiu daca mai poti, dar maine obligatoriu! Stie dentisul ce sa faca!
Succes! happy

| DicuDianaGabriela a răspuns:

De exemplu daca te doare azi mai pe seara si nu mai poti sta pana a doua zi pentru a te duce la dentist iti zic un mod mai vechi tine tuica in gura o sa simti o amorteala.Mie mia functionat sper ca si tie.

NOname
| NOname a răspuns:

Să mergi la stomatolog.