Întrebare recomandată | Mara6392 a întrebat:

Ce pot să folosesc ca să nu mi se rupă unghiile așa de ușor și să nu mi se îndoaie așa de ușor când apăs puțin de ele? Se poate folosi vitamina C?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca chiar te deranjeaza, fa-ti niste analize medicale si vezi ce iti lipseste din organism. Nu lua la intamplare vitamine si suplimente. Oasele si unghiile sunt compuse din calciu in mare parte. Poate ai deficit de calciu cine stie. Dar eu tot insist sa iti faci analize ca sa fi sigur. Daca iei vitamine peste masura, pot aparea complicatii.

| fluture156 a răspuns:

Sunt niste lacuri cu vitamine de la Eveline.
Si probabil ar trebui să iei niste vitamine pentru piele, păr, unghii. Poate e acolo o problemă.

| doctorandus a răspuns:

Daca ai lipsa de vitamina C in Romania faci probabil foamea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Eu am un lac Eveline SOS Brittle and Broken Nail, e un tratament cu multivitamine. La mine funcționează, după 4-5 zile deja simt diferența. În poze e roz sticluța, dar pe unghie e transparent (în caz că ești băiat laughing).