Întrebare recomandată | Abby4124 a întrebat:

Ce poti face sa adormi mai repede noaptea?! Multe sugetii si funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Georgemy2 a răspuns:

Poti sa bei un pahar de lapte, poti sa stai cu ochii inchis gandindute la diferite lucruri. Poti ca in ziua acea sa faci mai mult efort fizic ce o sa te oboseasca astfel, o sa adormi mai rapid

19 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te culci cand iti este somn

| Sociopat a răspuns:

Poti sa te masturbezi

| Admunssen a răspuns:

Si eu patesc la fel. Trebuie sa plecam de la calculator mai devreme si sa ne trezim mai devreme. big grin

| Jolenne a răspuns:

Cel mai bun remediu este o carte. Alege o carte bună şi bea ceai. Mai mult ca sigur vei adormi! Şi dacă asta nu merge, ascultă muzică liniştitoare... Somn uşor!

| ThePayback a răspuns:

Un dus fierbinte e intodeauna cea mai buna alegere.

| Ciumica a răspuns:

Sunt multe moduri in care poti sa adormi.
In general, dormi mai rapid cand esti epuizat.

| TeeaCup a răspuns:

Ceai de tei + miere sau pastile cu melatonina (gasesti la orice magazin de naturiste) sau picaturi de valeriana.

| suntroman a răspuns:

Exercit-i fizice sau sa ai activitate mai obositoare ziua

| mius a răspuns:

Poti sa incepi sa visezi la ce nu ai

| Bogdan_Mario_1985 a răspuns:

Poți face flotEri sau sa încerci sa stai mult cu ochii deschise, mai trebuie si sa gresia dormi si sa încerci sa dormi, nu sa te uiti la televizor sau chesti asemănătoare,

| generator3 a răspuns (pentru Bogdan_Mario_1985):

Nu imi dau seama daca tu esti roman sau altceva

| Bogdan_Mario_1985 a răspuns (pentru generator3):

Scuze dar nu știu de ce mi apărut așa

| Borntohelp a răspuns:

Niste lucruri esentiale ar fi sa nu te gandesti ca nu poti sa dormi sau sa nu te gnadesti la somn, sa fi epuizat ca sa poti sa si dormi si te relaxezi desigur.

| Pleistoros a răspuns:

Pai ce faci ma? Ai o viata si pe aia o dormi?happy
Cea mai buna solutie este sa iti faci un program de somn.
Normal si bine este sa dormi intre 7 si 9 ore pe noapte.
Culcate in fiecare seara la aceeasi ora.
Organismul tau se va obisnui cu acest program.Ca in armatahappyCrede-ma ca functioneaza.Nu iti obisnui corpul cu nopti pierdute.
Si rememoreaza inainte sa adormi ce ai facut azi, si ce iti propui sa faci maine.

| godtor a răspuns:

Incearca ceai de salvie (frunze nu plic) sau radacina de valeriana, faci infuzie pentru ceai si bei inainte cu 30 de minute / o ora

| PriMka a răspuns:

Inainte de culcare maninca 2 lingurite de miere

| Abby4124 explică:

Generator 3 nici eu nu reusesc sa imi dau seama daca esti fara prieteni si de aia comentezi la intrebari care ti se par stupide sau ai prea multi dusmani...

| Abby4124 explică:

Gasesc melatonina la orice farmacie? Le da si minorilor o.O?

| AndradaMarya12 a răspuns:

Uita-te la TV sau joaca-te cu degetele laughing Eu ma joc cu degetele, si adorm rapid laughing