| Robert160 a întrebat:

Ce poți păți dacă bei apă de ploaie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Infectii, boli, cancer.

| gabicoo a răspuns:

Îți plouă-n gură!
laughing

| ywar a răspuns:

Nimic. Sa fii conectat cu natura si cu tot ce spala ea din atmosfera asta in care traim cu totii.

| RoCkKiD a răspuns:

Apa de ploaie in sine nu este o problema, problema e faptul ca din cauza aerului poluat apa preia in timp ce pica diferite substante care nu-s neparat sanatoase gen diozit de sulf sau azot.

Daca vrei sa fie cat mai sigura ar fi ideal sa te afli la cateva sute de KM de orice zona industriala si sa o colectezi cu ceva sistem curat nu de pe acoperis. Gen sa pui un sac de plastic.

Pe scut: nu e cel mai rau lucru care se intampla, mai ales daca nu ai alta apa la dispozitie dar nu vrei sa bei doar apa de ploie pentru ca te poate afecta pe termen lung

| Axys a răspuns:

Nu ai ce pati

| laSoledad a răspuns:

Corpul tau poate sa prinda o infectie si sa faci febra mare, iti scade imunitatea si poti face chiar si meningita. Am auzit cazuri in care a facut meningita pentru ca a baut apa statuta de ploaie, dar era cu atat mai rau cu cat a baut-o dintr-un vas murdar.

| sierra1 a răspuns (pentru laSoledad):

Apa sfințită e un bun remediu

| laSoledad a răspuns (pentru sierra1):

Da, ca balega pentru roadele agriculturii.

| sierra1 a răspuns (pentru laSoledad):

Ai văzut că știi și singură?

| laSoledad a răspuns (pentru sierra1):

Ce-i cu replicile astea de profesoara exaltata?

| sierra1 a răspuns (pentru laSoledad):

"Da, ca balega pentru roadele agriculturii."

Ai văzut că știi și singură...ca un om mare

| laSoledad a răspuns (pentru sierra1):

Oamenii mari nu cred in remedii cu apa sfintita. Poate o tarie, ceva.

| sierra1 a răspuns (pentru laSoledad):

Da, iată un răspuns ințelept, ca de șef de promoție

| laSoledad a răspuns (pentru sierra1):

Eu intrebam de alti absolventi, eu inca nu am terminatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci broaște în burtă

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Nimic, plouă și-n râuri, bunare, etc. Nu poți să pățești absolut nimic. Acuma dacă te referi la faptul că vrei să bei apă din bălți, reacțiile pot fi adverse.

| pinkyypromise a răspuns:

Depinde in ce cantitate. Dar nu cred ca ai cum sa patesti ceva