| eni a întrebat:

Ce remedii stiti pentru dureri de rinichi.Ma doare rau de tot, mai ales daca fac efort.Stiu ca trebuie sa ma duc la medic, dar poate stiti ceva ceaiuri, etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anna24k a răspuns:

O Doamne, cu siguranta trebuie sa mergi la medic, dar pana a ajunge la unul poti lua o tb de no-spa si una de piafen. Daca nu macar niste ceaiuri gen coada calului, codite de cirese, matase de porumb care sunt diuretice, antiseptice. Daca e vorba de o infectie la rinichi numai un antibiotic prescris de un medic o poate trata! Nu te juca, eu am unul singurhappy

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa cat mai repede posibil o ecografie renala ca sa te dumiresti care e cauza durerii.

| Mina a răspuns:

Nu sunt neaparat rinichii! Si eu am avut dureri in zona rinichilor, dar dupa ecografie si alte analize am aflat ca aveam probleme cu spatele. Mai bine iti faci toate analizele necesare, pentru ca nu e de joaca. Si eu am amanat pana cand nu mai puteam sta nici intinsa! Sanatate!

| iuliaoprea a răspuns:

Ceai de cozi de cirese si foarte foarte multe lichide baute zilnic si te cureti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

| ilye6676 a răspuns:

Du-te la un medic nu lua din senin ce crezi ca o sa iti faca bine s-ar putea sa iti faca mai rau parerea mea...