| AvalohAlyn a întrebat:

Ce reteta naturista ti-a dat succes 100%? Care retata naturista poti spune ca are eficienta sigura? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Cu una dintre reţetele naturiste am reuşit să scap de ulcer ( eram chiar programat pentru operaţie ). Am avut 5 nişe ( leziuni )cât boabele de piper. Am încercat foarte multe reţete naturiste printre care şi vitamina K ( extract de varză ) dar fără rezultat. Acest lucru se întâmpla în preajma Sfintelor sărbători de Paşte. Am programat operaţia după acestea. Venind în vizită un unchi din ardeal, a adus cu el bineînţeles şi o cantitate de pălincă. La masă unchiul mi-a pus un pahar măricel de pălincă şi la replica mea că trebuie să merg la operatie, mi-a zis : '' Ia şi bea nepoate că nu se ştie când o să mai bei! '' Tocmai oprisem tratamentul medicamentos şi-mi făcusem un nou eco, care arăta mai rău ca la începutul tratamentului, şi mă simţeam destul de rău. Numai privind mâncarea aburindă îmi transpirau masiv tâmplele. Din toată mâncarea de pe masă am servit numai un pic de miel, care în anul acela ( picase Paştele mai târziu ) erau majoritatea mari şi graşi. Din familia mea numai mie îmi plăcea carnea de oaie, aşa că tot am reîncălzit în cuptor cam timp de o săptămână din acea friptură, şi am servit bineînţeles cu acel pahar de pălincă înainte de masă. S-a întâmplat în familie un necaz în perioada când trebuia să mă prezint la operaţie şi am amânat-o. Ca să fiu scurt, când m-am prezentat cam după două luni jumătate la reprogramare şi am făcut controlul din nou, nu mai aveam nimic. Puteţi crede că e poveste, dar asta am păţit-o pe pielea mea. Ce nu au reuşit medicamentele ( străine ) a reuşit acea carne de miel cu seu şi acele pahare de pălincă băute înaintea mesei.
Întrebând ulterior un medic cum am reuşit să scap, că nici eu nu ştiam care a fost cauza, m-a întrebat ce am mâncat în acea perioadă şi dacă am luat pastile. Negând consumul de pastile în acea perioadă, mi-a zis că pălinca ar fi cauterizat rana iar seul împreună cu carnea au badijonat ( pansat ) rănile care încet, încet s-au închis. La acest lucru a concurat şi faptul că sunt tânăr şi rănile se vindeca astfel mai repede.
Mai cunosc şi alte exemple de tratamente naturiste reuşite, dacă va fi nevoie o să vi le împărtăşesc şi vouă.

3 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

''Care reteta naturista poti spune ca are eficienta sigura?'' R. : Ginkgo biloba.
http://www.csid.ro/......e-4166137/
Cu plăcere,
sănătate!

| ShiNee a răspuns:

Reteta naturista pentru ce? sunt foarte multe dar nu inteleg mare lucru din intrebarea ta.

| AvalohAlyn explică:

Lipici uscat, care reteta naturista pe care ati luat-o si-a facut efectul 100% si poti zice ca e foarte eficienta si buna.