| Rachelyna a întrebat:

Ce retete stiti pentru albirea rapida a dintilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Una excelenta:
Sa te speli pe dinti cu sare combinata cu bicarbonat de sodiu(stiu gustul e rau,dar va da rezultate, si e cea mai buna metoda fara riscuri) deci nu iti va dauna.
Si renunta macar pentru un timp la urmatoarele:
coca cola, cafea, si produse pe baza de cacao. si tigarile(renunta la ele sau rarestele)

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Albirea dintilor facuta in mod eficient si rapid este cea realizata de catre medicul stomatolog. http://www.i-medic.ro/stomatologie/albirea-dintilor

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| user2015 a răspuns:

Salut! Incearca sa te speli pe dinti cu sucul unei lamai, este o metoda care albeste dintii sau ar trebui sa-i albeasca. O seara buna!

| NederLand a răspuns:

Buna. Si eu eram innebunit dupa chestia asta. Te duci la farmacie sau la DM si ceri o pasta de dinti " White Pearl Daily Whitening ".In cateva zile chiar o sa vezi diferenta si o sa o simti mereu cand te speli cu ea pe dinti. Este chiar calitativa, made in England. Funda?