| Ioana06i a întrebat:

Ce să aplic pe rănile de la mână, ca să nu mai usture așa tare? Unguente nu am în casă, doar alcool sanitar, dar cu acela ustură cam tare. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Te-ai tăiat ce ai făcut?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe rani nu pui spirt, pui rivanol si o crema cicatrizanta, evantual o crema de gălbenele, dar din ce cauza te ustura te ai taiat sau ce ai facut?

Bula
| Bula a răspuns:

Linsul ranii (saliva) este leacul natural traditional, folosit si de animale.

| gabicoo a răspuns:

Crema Nivea ai în casă?

| Ioana06i explică (pentru Mindfulness):

Nu, doar m-am lovit.

| Ioana06i explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am niciun fel de cremă, doar ce am pus în întrebare. M-am lovit.

| Ioana06i explică (pentru gabicoo):

Nu folosesc.

| Mindfulness a răspuns (pentru Ioana06i):

Sa ai grija de tine happy