| poofy a întrebat:

Ce sa fac casa ma ingras pentru ca toata lumea imi spune ca sunt slaba chiar daca mananc imi recomandati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| viki a răspuns:

Sportul te ajuta pentru dezvoltarea musculara. Daca esti slaba asta nu inseamna ca nu trebuie sa faci sport, dimpotiva. O sa fii intr-o forma excelenta.happy

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Totul este sa nu te infometezi. Mananca orice si oricand daca nu iei in greutate. Ai timp sa te ingrasi vrei, nu vrei...
Sa cred ca Pusi de la avatar imi face cu ochiul?

| just4fun_8801 a răspuns:

Weightgainerele

| Moneyandfame a răspuns:

Mananca de la MC si KFC. O sa te rostogolesti in no time.

| kitty_8919 a răspuns:

Sa mananci seara tarziu nu ca este un lucu sanatos dar stiu ca ingrasabine nu este valabil la toata lumea

| funnymantm a răspuns:

Dar de cand "toata lumea" sunt sefii tai? tu te simti bine in pilea ta? daca da, ce mai conteaza? acum toata viata sa mergem dupa ce cred altii? Daca esti slaba si mananci destul inseamna ca ai arderea mare, nici o problema.
Daca vrei tu, din propria initiativa si vrei sa te ingrasi un pic ai mare grija. in functie de varsta vezi care este nivelul zilnic de calorii la tine. Dupa, mananca cu 200 de Kcalori in plus, dar atentie! fa exercitiu sa se repartizeze in tot corpul ca altfel te vei ingrasa in sensu rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poofy in primul rand uita ce spun ceilalti. Tu despre tine ce crezi? Te simti bine in pielea ta? Daca da, atunci nu mai cauta sa te ingrasi. In fond, conteaza ce crezi tu despre tine. Lasa-i pe ceilalti in pace. In schimb, daca crezi ca esti prea slaba, ai putea sa iei niste vitamine (daca ai carente de vitamine/lipsa de vitamine e bun de luat). Vitaminele si cu alimentatia corespunzatoare te ajuta sa te ingrasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ia si te apuca de sex mult sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supa de porc si iarba

| ILoveVampires a răspuns:

Daca mananci de la MC si KFC nu te ingrasi, devi obez si asta nu e bine.

| Ioana_2005 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta acum ceva timp happy Eram fff slaba si toata lumea imi zicea asta happy
Am devenit o mancacioasa si cum m-am si dezvoltat mi-am revenit happy Acum sunt in forma happy
Mananca cat poti chiar si seara tarziu happy si sport pentru a-ti face musculatura si asa iti "astupa " partile mai slabe.
Good luck tongue

| roxana_6145 a răspuns:

Ce sa mananc casa ma ingras