| GeorgianaLavinia655 a întrebat:

Ce să fac cu durerile menstruale am dureri foarte mari menstruale ce aș putea lua pentru asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un masaj reflexo in talpi pe zona unde ai durerile menstruale, toate organele inclusiv cele genitale au puncte de corespondența in talpi, si daca le masezi cîteva minute te va lăsa durerea. Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul ginecolog pentru investigatii medicale, ca-i posibil sa ai ceva chisturi sau tumori, fiindca nu-s normale durerile astea.

| ioana748 a răspuns:

Pe langa alte recomandări asociază si no spa forte.

| Cipi1212 a răspuns:

Sunt diferite medicamente pentru dureri menstruale.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Să iei Naproxen.

| ciytxtdduchvyiy999 a răspuns:

Buna! Încearcă normens, un supliment pe baza de plante care ajuta la ameliorarea durerilor și reglarea menstruației. Eu l am folosit pe o perioada de 2 luni și am văzut modificări semnificative în bine. Efectul îl vei vedea în minimum o luna, sănătate!