| YesorNo a întrebat:

Ce sa fac daca m-a muscat pisica mea? Nu cred ca a vrut ii dadeam ceva de mancare si m-a muscat din greseala. Pisica e cam de 2 luni. Nu curge sange. Ma doare un pic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut!
Daca nu ti-a dat sangele esti in regula! Probabil o sa ti se invineteasca zona unde te-a muscat dar vei fi bine in cateva zile. big grin Ai grija de acum

| YesorNo explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Mulțumesc. Deci nu-i nimc grav.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru YesorNo):

Unele animale pot sa transmita microbi etc prin saliva dar daca nu a facut contact cu o rana deschisa nu are cum sa te afecteze.

| YesorNo explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Ahaaa

5 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Nu este nimic grav, nici nu are dinti mari la 2 luni, e ca o zgarietura!