| aaaa12345 a întrebat:

Ce sa fac daca mi-am sclintit picioru? funda

de la scoala nu se pune problema sa lipsesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Buna! Si eu am patit la fel cu doi ani in urma si nici acum nu mi s-a dezumflat.Cauza? Nu am fost la doctor! Deci te sfatuiesc sa mergi la un medic cat mai repede, o sa iti dea un specialist indicatii sa nu faci efort etc. Poate iti da si o scutire de la ora de sport, daca e nevoie.Bafta!

| Cineva5 a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa te duci la medic ca sa ti-l puna in ghips, insa daca nu vrei iti poti pune tu o fasa elastica si sa te dai cu diclofenac gel. daca nu e ceva grav o sa-ti treaca si fara ghips!

| aaaa12345 explică (pentru Cineva5):

Multumesc pentru raspuns dar cu ghiata imi trece mai repede.