| madapufi21 a întrebat:

Ce sa fac sa ameliorez durerea epilalarii cu ceara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Folosesti lotiunea dupa epilat de la Elmiplant. Este calmanta si astringenta.
Si evita sa te speli pe zona epilata citeva ore.
Daca te referi la durerea din timpul epilarii, poti doar evita epilarea cu ceara in locurile cele mai dureroase: inghinal si axial.
Sau, daca ai o sensibilitate prea mare, renunti la ceara.

2 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Inainte de epilare, fa un dus sau poti aplica gheata(cubulete) pe picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Înainte de a te epila, poți aplica niște gheață.
Te pup!