| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa-mi tai pofta de mancare? Mananc foarte mult, am mai mult de 3 mese principale. Si cand sunt stresata e si mai rau. Beau multa apa, dar degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Toata viata m-am luptat cu pofta de mancare si nu am invins-o, nu exista nimic care sa taie pofta de mancare pe bune, pastilele sunt doar de moment si pot face mai mult rau, concluzia la care am ajuns este ca singurul mod in care se reduce pofta de mancare cu adevarat si pe tot restul vietii este operatia de micsorare a stomacului, numai ca e mult prea scumpa pentru omul de rand

| Mindilica a răspuns:

Problema este ca mancam nu pentru ca ne este foame ci din alte motive cum ar fi stresul sau placerea sau pur si simplu ca e ora de masa. Fa sport si mananca nu din obisnuinta ci doar atunci cand nu poti invinge senzatia de foame.

| darrio2007 a răspuns:

Fara detalii nimeni nu te poate ajuta.Nu stiu de ce esti stresata si cat este de rau.Apa nu te ajuta decat la digestie.